NÁŠ DREAM TEAM

Začali jsme 15. března 2020. Parta kamarádů, kteří věří, že má smysl pomáhat seniorům. Rozhodli jsme se, že seženeme roušky pro všechny seniorské domovy a pečovatelské služby po celé Praze. Novinářka a lektorka Judita Matyášová se dlouhodobě věnuje příběhům pamětníků a zná desítky seniorů. Teď ale místo psaní volá na všechny strany a shání pomoc. Do party přizvala fotografa Lukáše Houdka a fotografku Jarmilu Štukovou. Vzápětí se přidala manažerka v sociálních službách Simona Bagarová, dramaturgyně Kateřina Krobová a lektorka Kristýna Hlavatá. To je náš hlavní dream team. Brzy se zapojili další dobrovolníci, hlavně řidiči a řidičky, kteří rozváží materiál švadlenám a do seniorských domovů. Každý den jsou to stovky roušek a pořád to není dost. 

Jarmila Štuková jela před pár hodinami do věznice Vinařice pro první várku roušek. Jarmila je v terénu nonstop, rozváží a fotí. 

Lukáš Houdek brázdí Prahu křížem krážem. Vyzvedává materiál a rozváží roušky. 

David Peres je z našeho týmu řidičů. Právě předává roušky paní Volechové z Centra sociální a ošetřovatelské pomoci, které je na Praze 5.